| Akku | Bosch PowerTube, 500Wh |
|---|---|
| Bremssystem | Shimano MT400 hydraulic disc, 180/180mm RT30 rotors |
| Dämpfer | Null |
| Farbe | Olive Green |
| Grösse | SM |
| Motor | Bosch Active Line Plus, Smart System |
| Rahmen | SmartForm C2 Alloy, removable 625Wh downtube battery, integrated headtube reflector, tapered headtube, internal cable routing, 135mm QR hub spacing, IS disc mount, motor protection |
| Schaltwerk | Shimano Nexus 8, internal gear hub |
| Akku | Bosch PowerTube, 600Wh |
|---|---|
| Bremssystem | Tektro T535 4-piston hydraulic disc, 203/180mm TR rotors |
| Dämpfer | Null |
| Farbe | Obsidian |
| Grösse | Small |
| Gabel | SR Suntour Mobie XCR34, 100mm travel, coil with preload adjuster, lockout, crown light mount, 44mm offset |
| Motor | Bosch Performance Line CX 250W MY25 |
| Rahmen | Aluminum |
| Schaltwerk | Shimano CUES U6000 |
| Akku | Bosch PowerTube, 600Wh |
|---|---|
| Bremssystem | Tektro T535 4-piston hydraulic disc, 203/180mm TR rotors |
| Dämpfer | Null |
| Farbe | Storm Cloud |
| Grösse | Small |
| Akku | Bosch PowerTube, 800Wh |
|---|---|
| Bremssystem | Tektro T535 4-piston hydraulic disc, 203/180mm TR rotors |
| Dämpfer | Null |
| Farbe | Sea Green |
| Gabel | SR Suntour Mobie XCR34, 100mm travel, coil with preload adjuster, lockout, crown light mount, 44mm offset |
| Motor | Bosch Performance Line CX 250W MY25 |
| Rahmen | Aluminum |
| Grösse | Medium |
| Schaltwerk | Enviolo Continuously Variable Transmission internal gear hub, with Automatiq shifting |
| Akku | Bosch PowerTube, 625Wh |
|---|---|
| Bremssystem | Shimano MT200 hydraulic disc, 180/180mm RT10 rotors |
| Dämpfer | Null |
| Farbe | Gunmetal Green |
| Grösse | LG |
| Gabel | SR Suntour Mobie A32, 63mm travel, coil with preload adjuster, lockout, crown light mount, 44mm offset |
| Motor | Bosch Performance Line, Smart System |
| Rahmen | C66135U10LG |
| Schaltwerk | Shimano CUES U4000 |
| Akku | Bosch PowerTube, 625Wh |
|---|---|
| Bremssystem | Shimano MT200 hydraulic disc, 180/180mm RT10 rotors |
| Dämpfer | Null |
| Farbe | Gunmetal Green |
| Grösse | SM |
| Bremssystem | Shimano MT200 hydraulic disc, 180/180mm RT10 rotors |
|---|---|
| Gabel | SR Suntour Mobie A32, 63mm travel, coil with preload adjuster, lockout, crown light mount, 44mm offset |
| Grösse | SM |
| Schaltwerk | Shimano CUES U4000 |
| Bremssystem | Shimano UR300 hydraulic disc, 180/180mm RT64 rotors |
|---|---|
| Grösse | MD |
| Bremssystem | Shimano UR300 hydraulic disc, 180/180mm RT64 rotors |
|---|---|
| Grösse | SM |
| Akku | Darfon, 360Wh |
|---|---|
| Bremssystem | Tektro HD-275 hydraulic disc, 160/160mm rotors |
| Farbe | Meteor Gray |
| Grösse | SM |
| Bremssystem | Shimano U300 calipers w/ RT30 180mm rotors |
|---|---|
| Gabel | Tesoro Carbon, 1-1/8" to 1.5" Delta steerer, flat mount disc, internal routing, 12×110 thru-axle |
| Grösse | MD |
| Schaltwerk | Shimano CUES U6000, 10-speed |
| Akku | Bosch Compact Powertube 400Wh |
|---|---|
| Bremssystem | SRAM S-300, 160/160mm CenterLine X rotors |
| Dämpfer | Null |
| Farbe | Storm Cloud |
| Grösse | LG |