Für eine ausgedehnte Ausfahrt finden Sie sich in der Rubrik Testvelos ausgewählte Modelle!
| Bremssystem | SRAM Force AXS hydraulic disc, 160/160mm PaceLine centerlock rotors |
|---|---|
| Gabel | SuperSix EVO Carbon, Gen 5, integrated crown race, 12x100mm thru-axle, flat mount disc, internal routing, 1-1/8" to 1-1/4" Delta steerer, 55mm offset (44-54cm), 45mm offset (56-61cm) |
| Grösse | 48 |
| Schaltwerk | SRAM Force AXS, 12-speed |
| Bremssystem | SRAM Force AXS hydraulic disc, 160/160mm PaceLine centerlock rotors |
|---|---|
| Gabel | SuperSix EVO Carbon, Gen 5, integrated crown race, 12x100mm thru-axle, flat mount disc, internal routing, 1-1/8" to 1-1/4" Delta steerer, 55mm offset (44-54cm), 45mm offset (56-61cm) |
| Grösse | 50 |
| Schaltwerk | SRAM Force AXS, 12-speed |
| Bremssystem | SRAM Force AXS hydraulic disc, 160/160mm PaceLine centerlock rotors |
|---|---|
| Gabel | SuperSix EVO Carbon, Gen 5, integrated crown race, 12x100mm thru-axle, flat mount disc, internal routing, 1-1/8" to 1-1/4" Delta steerer, 55mm offset (44-54cm), 45mm offset (56-61cm) |
| Grösse | 52 |
| Schaltwerk | SRAM Force AXS, 12-speed |
| Bremssystem | SRAM Force AXS hydraulic disc, 160/160mm PaceLine centerlock rotors |
|---|---|
| Gabel | SuperSix EVO Carbon, Gen 5, integrated crown race, 12x100mm thru-axle, flat mount disc, internal routing, 1-1/8" to 1-1/4" Delta steerer, 55mm offset (44-54cm), 45mm offset (56-61cm) |
| Grösse | 58 |
| Schaltwerk | SRAM Force AXS, 12-speed |
| Farbe | Pale Green |
|---|---|
| Grösse | 26 |
| Bremssystem | Disc Brake |
| Dämpfer | RockShox Deluxe Select+ |
| Rahmen | Aluminium |
| Schaltwerk | Shimano Deore |
| Akku | Custom 601Wh battery |
|---|---|
| Bremssystem | Magura MT7 4-piston hydraulic disc w/ Storm HC 203mm, 6-bolt rotors |
| Dämpfer | Fox Float X Factory, 2 pos adj, EVOL LV, 210x55mm |
| Farbe | Raw |
| Grösse | MD |
| Akku | Custom 601Wh battery |
|---|---|
| Bremssystem | Magura MT7 4-piston hydraulic disc w/ Storm HC 203mm, 6-bolt rotors |
| Dämpfer | Fox Float X Factory, 2 pos adj, EVOL LV, 210x55mm |
| Farbe | Raw |
| Grösse | L |
| Akku | OPIUM Custom Akku 1400 Wh |
|---|---|
| Bremssystem | Magura MT5e Scheibenbremsen (4 Kolben) |
| Farbe | 017 G |
| Grösse | L |
| Akku | 545 Wh |
|---|---|
| Bremssystem | Magura |
| Farbe | schwarz |
| Motor | Cargo Line |
| Rahmen | ALU |
| Grösse | uni |